Loading...

Ortotech
Ortotech
Kombinovaná strojová masáž

Disponujeme elektromechanickým zariadením Masterpuls MP 100 určeným pre mimotelovú šokovú vlnovú terapiu (Extracorporeal Shock Wave Therapy), čo je prevratná metóda v liečbe chronickej bolesti bez skalpela a neinvázna liečba bolesti v chronickom štádiu a výhodná alternatíva pre chirurgické riešenia takmer bez vedľajších účinkov.


Pri akých ochoreniach možno aplikovať liečbu :

  • bolesti chrbta
  • kalkaneárny osteň (pätná ostroha)
  • bolesť ramena s alebo bez zvápenatenia
  • achilodýnia (bolesti Achilovej šľachy)
  • syndróm iliotibiálneho pásového trenia (bolesti v okolí bedrového kĺbu a stehna)
  • patelárna tendinopatia (bolesti kolien)
  • tibiálny okrajový syndróm (bolesti predkolenia)
  • inserčná tendonitída (bolesti okolo kĺbových úponov)
  • radiálna, ulnárna humerálna epikondylitída (tenisový a oštepársky lakeť)

 


Aký výsledok možno očakávať? :

U väčšiny pacientov nastáva v priebehu niekoľkých týždňov po zákroku jednoznačné zlepšenie stavu. S tým, ako ustupuje bolesť sa výrazne zlepšuje aj pohyblivosť pacienta. Úplná voľnosť pohybu sa často dosiahne jediným ošetrením, čo je aj cieľom terapie razovými vlnami.Aké sú prednosti ošetrenia razovými vlnami? :

Cieleným spôsobom fokusovanej razovej vlny, je zaťaženie okolitých tkanív minimálne. Organizmus nie je zaťažovaný liekmi (okrem krátkodobého pôsobenia lokálneho znecitlivenia). Môže sa predísť nutnosti chirurgického zákroku a s ním spojenému riziku. Ošetrenie je v podstate bez vedľajších účinkov a v prípade potreby môže byť aj niekoľkokrát opakované. Vďaka ambulantnej forme ošetrenia sa redukuje pracovná neschopnosť na minimum, rovnako ako výpadok z tréningového cyklu u športovcov.Aké sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, príp. komplikácie? :

V mieste ošetrenia môže dôjsť k prechodnému sčervenaniu kože, príp. k opuchu, prechodne môže dôjsť k pocitu necitlivosti, príp. svrbeniu. Ihneď po ošetrení sa môže dostaviť krátkodobé zvýšenie bolesti, príp. malé modriny. Liečba nie je vhodná pre deti a dorast.Aká je dostupnosť liečby? :

Pacient si túto liečbu hradí v plnej výške. Jedno sedenie stojí od 15 €, pri liečbe je potrebných 3 – 6 sedení podľa diagnózy.


Fotogaléria

NAŠE SLUŽBY
Procedúry nehradené ZP
Cenník služieb
Injekcia Chondrogrid
Magnetická rezonancia
Kombinovaná strojová masáž
Lokálna kryoterapia
Oxygenoterapia
Infúzna terapia vitamín C (Injektopas)
Biostimulačné svetlo
Liečba teplom
Bioptron
Bankovanie
Individuálne cvičenie

Copyright © 2015: ORTOTECH - ortopedická ambulancia a výrobca ortopedických pomôcok na mieru